Nakúpiť cez tel.: 731 119 777
K vyzvednutí (nelze koupit přes e-shop).
Máte dotaz?
Záruka 24 mesiacov (aj pre firmy)
Zasielame do ČR aj na Slovensko
Našli ste tento produkt niekde lacnejšie? Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám alebo zavolajte a my sa prispôsobíme.
ZYX ULTIMATE VX 4D S je MC „Real Stereo“ systém Ultimate VX Engine (eliminácia vírivých magnetických prúdov), chvejka z uhlíkových vlákien, dvojité púzdro na potlačenie rezonancií, diamantový lineárny hrot „Micro Ridge“ 3 x 60 striebra, výstupná úroveň 0,24mV (L)
Ultimate VX engine
Superrýchly reprodukčný zdroj (magnetický obvod). Tento obvod je špeciálne navrhnutý, aby anuloval magnetický odpor v magnetickej medzere a umožnil vysokorýchlostné generovanie signálu v celej šírke pásma bez časového oneskorenia. Ultimate VX engine unikátnym spôsobom eliminuje vírivé magnetické prúdy, ktoré spôsobujú primárne skreslenie v magnetických obvodoch MC prenosiek.
MC prenoska s C-1000 karbónovou chvejkou
V rade ZYX Ultimate (100, Airy, 4D, OMEGA a DYNAMIC) je vôbec prvýkrát v MC prenoske s pohyblivou cievkou použitá karbónová chvejka. Uhlíková tyčka chvejky je vyrobená z 1000 kusov kompozitných uhlíkových vlákien, odtiaľ názov C-1000 carbon cantilever.
Tieto kompozitné uhlíkové vlákna sú pevnejšie ako hliník, železo aj titán. Navyše je jeho merná hmotnosť len polovičná v porovnaní s bórom. Preto si môžeme byť istí, že karbónová chvejka z C-1000 využíva dokonalý a ideálny materiál na prehrávanie analógových záznamov.
Uhlíková chvejka nám poskytuje najširší frekvenčný rozsah a vynikajúci tracking. Ďalšou významnou výhodou je, že mechanický zvukový signál zachytený na hrote prenosky sa môže šíriť smerom k cievke priamym a bezprostredným spôsobom prostredníctvom týchto 1000 kusov mechanických uhlíkových vlákien. Tým je zaistené, že odrazené, opakované alebo modulované zvukové signály sú úplne vylúčené. Celkovým výsledkom je, že si vychutnáte ten najjemnejší, najprirodzenejší, najdynamickejší a najvernejší zvuk, aký ste kedy zažili.
Telo s dvojitou štruktúrou
Vďaka kombinácii nekovových materiálov využitých pri konštrukcii tela prenosky je vylúčené, aby rezonancie vznikajúce na povrchu ovplyvňovali vnútorný systém generátora. Ďalšou výhodou je, že táto konštrukcia je ľahká a zároveň tuhá. Pri objednávke je možné vybaviť doštičkami TB (cín) alebo SB (striebro) a upraviť tak celkovú hmotnosť a ďalšie vlastnosti prenosky.
High Speed magnetický obvod
Tento obvod je špeciálne navrhnutý tak, aby nuloval magnetický odpor v magnetickej medzere, a umožňuje vysokorýchlostné generovanie výkonu proti signálom v celej šírke pásma rovno bez časového oneskorenia.
Micro Ridge hrot
Použitý hrot radu Ultimate má hrany diamantového drieku nastavené rovnobežne so stranami konzoly. Pri použití tohto typu hrotu je najtvrdšia os kryštálu zarovnaná tak, aby fungovala ako kontaktný bod s drážkou dosky. To zaisťuje stabilné a hladké vedenie v drážke a veľmi jemný zvuk, pričom ďalšou výhodou je predĺžená životnosť hrotu na až 2000 hodín. Hrot je typu Micro-ridge, ktorý je pôvodným japonským vývojom ponúkajúcim najvyššiu kvalitu prenosu. Polomer kontaktu je vždy 3 μm pri hrebeni s hrúbkou 6 μm.
ULTIMATE VX 4D S – Cievky generátora z drôtov z čistej 5N striebra
Tento dokonalý drôt z 5N striebra sa vyrába špeciálnym postupom, aby sa dosiahlo rovnomerné vyváženie zvuku v celom počuteľnom rozsahu.
Prenoska má nízke výstupné napätie, teda potrebuje MC gramofónový predzosilňovač.
Rozdiel medzi MM a MC prenoskami


Rozdiel medzi MM a MC prenoskou - zjednodušený nákres

| TECHNICKÉ DÁTA | |
|---|---|
| Typ: | Moving Coil (Dynamic), High Output (HO verzia) |
| Systém: | „REAL STEREO“ Generator System |
| Kryogénna úprava: | -196 °C (-320 °F) |
| Vinutie (typy): | X – 6N kryštalická meď, Ø 0,035 mm XX – 5N meď s veľkými kryštálmi, Ø 0,035 mm S – 5N striebro, Ø 0,035 mm (TATO VARIANTA) |
| Výstupné napätie: | 0,24 mV (HO: 0,48 mV) pri 3,54 cm/s, 1 kHz |
| Frekvenčný rozsah: | 10 Hz – 100 kHz (±1 dB), 20 Hz – 20 kHz |
| Separácia kanálov: | > 30 dB (1 kHz) |
| Vyváženie kanálov: | < 0,5 dB (1 kHz) |
| Odporúčaná prítlačná sila: | 2,0 g (20 – 25 °C) |
| Rozsah prítlačnej sily: | 1,7 – 2,5 g |
| Poddajnosť: | > 60 µm / 2,0 g |
| Compliance: | horizontálne: 15×10⁻⁶ cm/dyne vertikálne: 12×10⁻⁶ cm/dyne |
| Interná impedancia: | X, XX: 4 Ω (HO: 8 Ω) S: 2,5 Ω (HO: 4 Ω) |
| Odporúčaná zaťažovacia impedancia: | > 100 Ω |
| Materiál chvejky: | C-1000 karbón, Ø 0,30 mm |
| Hrot: | Micro-Ridge, plný diamant |
| Kontaktný rádius / životnosť: | 3 µm × 60 µm / cca 2000 hodín (2,0 g) |
| Výstupné terminály: | Ø 1,25 mm, pozlátené (EIA) |
| Nosná doska: | Sklo-epoxidová doska |
| Rozmery (Š × H × V): | 16,8 × 19,0 × 15,6 mm |
| Hmotnosť: | cca 8g |


Novinka 2025
Na Morave EXKLUZÍVNE pri PPHiFi

Novinka - zima 2025
japonský DAC a predzosilňovač
![]()
Copyright © 2014 - 2025 by PP HiFi Studio Otrokovice. All rights reserved.