Nakúpiť cez tel.: 731 119 777
K vyzvednutí (nelze koupit přes e-shop).
Máte dotaz?
Záruka 24 mesiacov (aj pre firmy)
Zasielame do ČR aj na Slovensko
Našli ste tento produkt niekde lacnejšie? Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám alebo zavolajte a my sa prispôsobíme.
ZYX ULTIMATE VX DIAMOND S je referenčný MC „Real Stereo“ systém systém Ultimate VX engine (eliminácia vírivých magnetických prúdov), Obsahuje chvejku z prírodného diamantu, dvojité puzdro na potlačenie rezonancií, diamantový lineárny hrot „Micro Ridge“ 3 striebra a má výstupnú úroveň 0,24mV (L). Ide o vlajkovú loď ZYX.
Ultimate VX engine
Superrýchly reprodukčný zdroj (magnetický obvod). Tento obvod je špeciálne navrhnutý, aby anuloval magnetický odpor v magnetickej medzere a umožnil vysokorýchlostné generovanie signálu v celej šírke pásma bez časového oneskorenia. Ultimate VX engine unikátnym spôsobom eliminuje vírivé magnetické prúdy, ktoré spôsobujú primárne skreslenie v magnetických obvodoch MC prenosiek.
Svetovo prvá MC prenoska s diamantovou chvejkou
Ultimate DIAMOND využíva najmodernejšiu konštrukciu chvejky s diamantovou tyčinkou štvorcového prierezu (□0,22 mm). Vďaka tomu vzniká chvejka s nízkou hmotnosťou, najvyššou tuhosťou a vynikajúcim tlmením, ktorá umožňuje modelu ZYX ULTIMATE VX DIAMOND XX sledovať a reagovať na najdynamickejšie pasáže s extrémnou presnosťou a ultra nízkou rezonanciou. Táto ľahká a tuhá diamantová chvejka navyše poskytuje najrýchlejší prenos zvuku zo všetkých materiálov, čo umožňuje najrýchlejšiu časovú odozvu magnetického obvodu.
Telo s dvojitou štruktúrou
Vďaka kombinácii nekovových materiálov využitých pri konštrukcii tela prenosky je vylúčené, aby rezonancie vznikajúce na povrchu ovplyvňovali vnútorný systém generátora. Ďalšou výhodou je, že táto konštrukcia je ľahká a zároveň tuhá.
High Speed magnetický obvod
Tento obvod je špeciálne navrhnutý tak, aby nuloval magnetický odpor v magnetickej medzere, a umožňuje vysokorýchlostné generovanie výkonu proti signálom v celej šírke pásma rovno bez časového oneskorenia.
Micro Ridge hrot
Použitý hrot radu Ultimate má hrany diamantového drieku nastavené rovnobežne so stranami konzoly. Pri použití tohto typu hrotu je najtvrdšia os kryštálu zarovnaná tak, aby fungovala ako kontaktný bod s drážkou dosky. To zaisťuje stabilné a hladké vedenie v drážke a veľmi jemný zvuk, pričom ďalšou výhodou je predĺžená životnosť hrotu na až 2000 hodín. Hrot je typu Micro-ridge, ktorý je pôvodným japonským vývojom ponúkajúcim najvyššiu kvalitu prenosu. Polomer kontaktu je vždy 3 μm pri hrebeni s hrúbkou 6 μm.
ZYX ULTIMATE VX DIAMOND S – Cievky generátora z drôtov z čistého 5N striebra
Tento dokonalý kryštalický medený drôt sa vyrába špeciálnym postupom, aby sa dosiahlo rovnomerné vyváženie zvuku v celom počuteľnom rozsahu.
Prenoska má nízke výstupné napätie, teda potrebuje MC gramofónový predzosilňovač.
Rozdiel medzi MM a MC prenoskami


Rozdiel medzi MM a MC prenoskou - zjednodušený nákres

| TECHNICKÉ DÁTA | |
|---|---|
| Typ: | Moving Coil (Dynamic), High Output (HO verzia) |
| Systém: | „REAL STEREO“ Generator System |
| Kryogénna úprava: | -196 °C (-320 °F) |
| Vinutie (typy): | X – 6N kryštalická meď, Ø 0,035 mm XX – 5N meď s veľkými kryštálmi, Ø 0,035 mm S – 5N čisté striebro, Ø 0,035 mm (TATO VARIANTA) |
| Výstupné napätie: | 0,24 mV (HO: 0,48 mV) pri 3,54 cm/s, 1 kHz |
| Frekvenčný rozsah: | 10 Hz – 100 kHz (±1 dB), 20 Hz – 20 kHz |
| Separácia kanálov: | > 30 dB (1 kHz) |
| Vyváženie kanálov: | < 0,5 dB (1 kHz) |
| Odporúčaná prítlačná sila: | 2,0 g (20 – 25 °C) |
| Rozsah prítlačnej sily: | 1,7 – 2,5 g |
| Poddajnosť (trackability): | > 60 µm / 2,0 g |
| Compliance: | horizontálne: 15×10⁻⁶ cm/dyne vertikálne: 12×10⁻⁶ cm/dyne |
| Interná impedancia: | X, XX: 4 Ω (HO: 8 Ω) S: 2,5 Ω (HO: 4 Ω) |
| Odporúčaná zaťažovacia impedancia: | > 100 Ω |
| Materiál chvejky: | Prírodný diamant, Ø 0,22 mm |
| Hrot: | Micro-Ridge, plný diamant |
| Kontaktný rádius / životnosť: | 3 µm × 60 µm / cca 2000 hodín (2,0 g) |
| Výstupné terminály: | Ø 1,25 mm, K18 plné zlato (EIA) |
| Nosná doska: | Kompozitná karbónová doska |
| Rozmery (Š × H × V): | 16,8 × 25,0 × 16,5 mm |
| Hmotnosť: | cca 9g |


Novinka 2025
Na Morave EXKLUZÍVNE pri PPHiFi

Novinka - zima 2025
japonský DAC a predzosilňovač
![]()
Copyright © 2014 - 2025 by PP HiFi Studio Otrokovice. All rights reserved.