Nakúpiť cez tel.: 603 581 305
K vyzvednutí (nelze koupit přes e-shop).
Máte dotaz?
Záruka 24 mesiacov (aj pre firmy)
Zasielame do ČR aj na Slovensko
Našli ste tento produkt niekde lacnejšie? Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám alebo zavolajte a my sa prispôsobíme.
ZYX OMEGA SL je MC „Real Stereo“ systém, chvejka z bóru, dvojité puzdro na potlačenie rezonancií, diamantový lineárny hrot „Micro Ridge“ 3 x 60 µm s dlhou životnosťou, vinutie z čistej medi, striebra alebo zlata, výstupná úroveň 0,24
Telo s dvojitou štruktúrou
Vďaka kombinácii nekovových materiálov využitých pri konštrukcii tela prenosky je vylúčené, aby rezonancie vznikajúce na povrchu ovplyvňovali vnútorný systém generátora. Ďalšou výhodou je, že táto konštrukcia je ľahká a zároveň tuhá.
High Speed magnetický obvod
Tento obvod je špeciálne navrhnutý tak, aby nuloval magnetický odpor v magnetickej medzere, a umožňuje vysokorýchlostné generovanie výkonu proti signálom v celej šírke pásma rovno bez časového oneskorenia.
Micro Ridge hrot
Použitý hrot radu Ultimate má hrany diamantového drieku nastavené rovnobežne so stranami konzoly. Pri použití tohto typu hrotu je najtvrdšia os kryštálu zarovnaná tak, aby fungovala ako kontaktný bod s drážkou dosky.
To zaisťuje stabilné a hladké vedenie v drážke a veľmi jemný zvuk, pričom ďalšou výhodou je predĺžená životnosť hrotu na až 2000 hodín. Hrot je typu Micro-ridge, ktorý je pôvodným japonským vývojom ponúkajúcim najvyššiu kvalitu prenosu. Polomer kontaktu je vždy 3 μm pri hrebeni s hrúbkou 6 μm.
Cievky generátora z drôtov z čistého striebra
Pretože striebro je jedným z najlepších vodičov, tento 5-9 strieborný drôt vyrobený v USA dokáže vo vinutí prenosky ľahko plynule načítať rozšírený rozsah výšok a transparentné stredy aj nízke basy s vynikajúcou kvalitou zvuku.
Rozdiel medzi MM a MC prenoskami


Rozdiel medzi MM a MC prenoskou - zjednodušený nákres

| TECHNICKÉ DÁTA | |
|---|---|
| Typ: | Moving Coil (Dynamic) |
| Systém: | REAL STEREO Generator System |
| Výstupné napätie: | 0,24 mV (3,54 cm/s, 1 kHz) |
| Frekvenčný rozsah: | 10 Hz – 100 kHz (±1 dB), 20 Hz – 20 kHz |
| Separácia kanálov: | > 30 dB (1 kHz) |
| Rozdiel medzi kanálmi: | < 0,5 dB (1 kHz) |
| Odporúčaná prítlačná sila: | 2,0 g (20 – 25 °C) |
| Rozsah prítlačnej sily: | 1,7 – 2,5 g |
| Compliance: | 15×10⁻⁶ cm/dyne (horizontálne), 12×10⁻⁶ cm/dyne (vertikálne) |
| Poddajnosť: | > 60 µm / 2 g |
| Interná impedancia: | 8 Ω |
| Odporúčaná zaťažovacia impedancia: | > 100 Ω |
| Materiál chvejky: | Bór, rúrka Ø 0,30 mm |
| Hrot: | Micro Ridge, prírodný diamant |
| Kontaktný rádius: | 3 µm × 60 µm |
| Vinutie: | S – 5N čisté striebro, Ø 0,035 mm |
| Výstupné terminály: | 1,25 mm pozlátené (EIA) |
| Rozmery (Š × H × V): | 16,2 × 19,7 × 17,6 mm |
| Hmotnosť: | 5,0 g |
japonský DAC a predzosilňovač
integ. zosilňovač a streamer trieda D

Novinka - zima 2025
![]()
Copyright © 2014 - 2025 by PP HiFi Studio Otrokovice. All rights reserved.