Nakúpiť cez tel.: 731 119 777
K vyzvednutí (nelze koupit přes e-shop).
Máte dotaz?
Záruka 24 mesiacov (aj pre firmy)
Zasielame do ČR aj na Slovensko
Našli ste tento produkt niekde lacnejšie? Potrebujete poradiť s výberom? Napíšte nám alebo zavolajte a my sa prispôsobíme.
ZYX ULTIMATE VX AIRY XX je japonská MC prenoska alebo „Real Stereo“ systém, chvejka z uhlíkových vlákien, magnetický obvod s nulovou rezistenciou, dvojité puzdro na potlačenie rezonancií, diamantový lineárny hrot „Micro Ridge“ 3 x 60 µm kryštály , výstupná úroveň 0,24mV (L)
Ultimate VX engine
Superrýchly reprodukčný zdroj (magnetický obvod). Tento obvod je špeciálne navrhnutý, aby anuloval magnetický odpor v magnetickej medzere a umožnil vysokorýchlostné generovanie signálu v celej šírke pásma bez časového oneskorenia. Ultimate VX engine unikátnym spôsobom eliminuje vírivé magnetické prúdy, ktoré spôsobujú primárne skreslenie v magnetických obvodoch MC prenosiek.
MC prenoska s C-1000 karbónovou chvejkou
V rade ZYX Ultimate (100, Airy, 4D, OMEGA a DYNAMIC) je vôbec prvýkrát v MC prenoske s pohyblivou cievkou použitá karbónová chvejka. Uhlíková tyčka chvejky je vyrobená z 1000 kusov kompozitných uhlíkových vlákien, odtiaľ názov C-1000 carbon cantilever.
Tieto kompozitné uhlíkové vlákna sú pevnejšie ako hliník, železo aj titán. Navyše je jeho merná hmotnosť je len polovičná v porovnaní s bórom. Preto si môžeme byť istí, že karbónová chvejka z C-1000 využíva dokonalý a ideálny materiál na prehrávanie analógových záznamov.
Uhlíková chvejka poskytuje najširší frekvenčný rozsah a vynikajúci tracking. Ďalšou významnou výhodou je, že mechanický zvukový signál zachytený na hrote prenosky sa môže šíriť smerom k cievke priamym a bezprostredným spôsobom prostredníctvom týchto 1000 kusov mechanických uhlíkových vlákien. Tým je zaistené, že odrazené, opakované alebo modulované zvukové signály sú úplne vylúčené. Celkovým výsledkom je, že si vychutnáte ten najjemnejší, najprirodzenejší, najdynamickejší a najvernejší zvuk, aký ste kedy zažili.
Telo s dvojitou štruktúrou
Vďaka kombinácii nekovových materiálov využitých pri konštrukcii tela prenosky je vylúčené, aby rezonancie vznikajúce na povrchu ovplyvňovali vnútorný systém generátora. Ďalšou výhodou je, že táto konštrukcia je ľahká a zároveň tuhá. Pri objednávke je možné vybaviť doštičkami TB (cín) alebo SB (striebro) a upraviť tak celkovú hmotnosť a ďalšie vlastnosti prenosky.
High Speed magnetický obvod
Tento obvod je špeciálne navrhnutý tak, aby nuloval magnetický odpor v magnetickej medzere, a umožňuje vysokorýchlostné generovanie výkonu proti signálom v celej šírke pásma rovno bez časového oneskorenia.
Micro Ridge hrot
Použitý hrot radu Ultimate má hrany diamantového drieku nastavené rovnobežne so stranami konzoly. Pri použití tohto typu hrotu je najtvrdšia os kryštálu zarovnaná tak, aby fungovala ako kontaktný bod s drážkou dosky. To zaisťuje stabilné a hladké vedenie v drážke a veľmi jemný zvuk, pričom ďalšou výhodou je predĺžená životnosť hrotu na až 2000 hodín. Hrot je typu Micro-ridge, ktorý je pôvodným japonským vývojom ponúkajúcim najvyššiu kvalitu prenosu. Polomer kontaktu je vždy 3 μm pri hrebeni s hrúbkou 6 μm.
Cievky generátora z drôtov z čistej 5N OFC kryštalickej medi
Tento dokonalý kryštalický (s veľkými kryštálmi) medený drôt sa vyrába špeciálnym postupom, aby sa dosiahlo rovnomerné vyváženie zvuku v celom počuteľnom rozsahu. Prenosku ZYX ULTIMATE VX AIRY je možné objednať aj s 6N medeným drôtom a tiež s 5N strieborným drôtom.
Prenoska má nízke výstupné napätie, teda potrebuje MC gramofónový predzosilňovač.
Rozdiel medzi MM a MC prenoskami


Rozdiel medzi MM a MC prenoskou - zjednodušený nákres

| TECHNICKÉ DÁTA | |
|---|---|
| Typ: | Moving Coil (Dynamic) |
| Systém: | REAL STEREO Generátor System, VX Engine |
| Výstupné napätie: | 0,24 mV (3,54 cm/s, 1 kHz) |
| Frekvenčný rozsah: | 10 Hz – 100 kHz (±1 dB), 20 Hz – 20 kHz |
| Separácia kanálov: | > 30 dB (1 kHz) |
| Rozdiel medzi kanálmi: | < 0,5 dB (1 kHz) |
| Odporúčaná prítlačná sila: | 2,0 g (20 – 25 °C) |
| Rozsah prítlačnej sily: | 1,7 – 2,5 g |
| Compliance: | 15×10⁻⁶ cm/dyne (horizontálne), 12×10⁻⁶ cm/dyne (vertikálne) |
| Poddajnosť: | > 60 µm / 2 g |
| Interná impedancia: | 4 Ω |
| Odporúčaná zaťažovacia impedancia: | > 100 Ω |
| Materiál chvejky: | C1000 rúrka (0,30 mm) |
| Hrot: | Micro Ridge, prírodný diamant |
| Kontaktný rádius: | 3 µm × 60 µm |
| Vinutie (voliteľné): | X – 6N OFC kryštalická meď, Ø 0,035 mm XX – 5N OFC meď s veľkými kryštálmi, Ø 0,035 mm (TATO VARIANTA) S – 5N čisté striebro, Ø 0,035 mm |
| Výstupné terminály: | 1,25 mm pozlátené (EIA) |
| Rozmery (Š × H × V): | 16,2 × 19,7 × 17,6 mm |
| Hmotnosť: | cca 8g |


Novinka 2025
Na Morave EXKLUZÍVNE pri PPHiFi
integ. zosilňovač a streamer trieda D
japonský DAC a predzosilňovač
Novinka - zima 2025
![]()
Copyright © 2014 - 2025 by PP HiFi Studio Otrokovice. All rights reserved.